Polyester Kanvas

Kanvas, İngilizce’de tuval anlamına gelen “canvas” sözcüğünün Türkçe okunuşudur. Sözcüğün Türkçesi, kanvas nedir sorusunun cevabını vermektedir. Kanvas/canvas baskı kelimesi ise, tuval bez üzerine yapılan dijital baskılar için kullanılmaktadır. Kanvas, kafesli görünümlü, çift örmeli, ağır gramajlı, kaba ve rüstik, pamuklu bir kumaştır. Kanvas baskı, bu malzeme üzerine iç veya dış mekân makinelerinde, dijital baskı yapılarak gerçekleştirilir. Kanvas baskı malzemesi de yapı itibariyle kanvas kumaşa benzemektedir.

Adana Önsel'de sizlere sunulan tüm ürünler Türkiye'deki yetkili ithalatçı ve üretici firmaların garantisi altındadır, Uluslararası markaların sadece Türkiye için üretilen veya özelleştirilen ve yetkili servislerin ülke garantisi sağladığı modelleri sizlere sunulmaktadır.


Etiket :

Kanvas malzemeye baskı, iç mekân makinelerinde ve dış mekân makinelerinde yapılabilir. Kanvas baskılar, kanvas kumaşa yapılan baskılardan farklı olarak dış mekânda da kullanılabilir. Tüm iç ve dış mekân tanıtım ve dekorasyon işlerinde kullanıma uygundur.

Kanvas baskı nasıl yapılır?

Kanvas baskı için öncelikle kullanılacak yer, konum ve malzemeye göre uygun kanvas seçilir. Birçok renk ve desende kanvas kumaş vardır ancak dijital baskıda 2 çeşit düz beyaz renkte kanvas kumaş kullanılabilir; polyester kanvas, ve pamuklu kanvas. Seçilen malzeme iç veya dış mekân baskı makinelerine yerleştirilir. Direkt baskı yöntemiyle kullanılmaktadır. Ardından grafik tasarımı yapılan çalışmanın baskısı yapılır. Kullanılan malzemeye göre kuruma süresi beklenir. Kanvas baskı kuruduktan sonra ömrünü uzatmak (gün ışığından solmalara ve zamanla yıpranmalara karşı dayanıklılığı arttırmak) için vernik uygulanabilir. Yüzey koruma uygulaması, kullanılan baskı makinesi ve kanvas malzemenin türüne göre değişiklik gösterebilir.
Bunların yanı sıra kanvas baskı malzemelerinde kullanım alanı, derinlik ve kaliteye göre petek kanvasparlak kanvaseco-solvent kanvassu bazlı (dye) kanvas ve pigment kanvas çeşitleri bulunmaktadır.

Kanvas malzemelerin başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • Üstün kaliteli, mat yüzey yapı.
  • Hızlı boya emilimi ve anında kuruma özellikli.
  • Dengeli mürekkep dağılımı ile kaliteli ve verimli baskı.
  • Anında renk tutma özellikli.
  • Tüm iç mekân ve dış mekânlarda kullanıma uygundur.

Kanvas baskı nerelerde kullanılır?

Kanvas baskı, malzemenin yapısı gereği bir iç mekân ürünüdür. Bu nedenle en çok iç mekânların vazgeçilmez eşyası olan tablolarda kullanılır. Kanvas baskı yöntemi ile klasik bir tablo uygulaması yapılabileceği gibi kişisel resimler de kanvas üzerine basılabilir.

Hp Plotter Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş (Suya Dayanıklı – Waterproof) Özellikleri

HP Plotterlar için polyester canvas (kanvas) kumaş nedir ve nasıl kullanılır? Sorusu tüm müşterilerimizin ortak sorusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Plotter üreticileri olan HP, Epson, Canon, Océ gibi markaların makinelerinde kullanılmak üzere, geniş ebat baskı alabilmeniz için özel olarak üretilen iç mekan polyester canvas (kanvas) kumaş kağıdını en uygun fiyatlarla web sitemizden teklif alarak satın alabilirsiniz. Geniş foryapışkanlı mat yazıcılar yani Plotter yazıcıların kullandığı polyester canvas (kanvas) kumaş plotter kağıtlarıgenel olarak kullanım amaçları ozalit, proje, afiş, plan, çıktı, dijital baskı gibi alanlardır. Bu alanlarda kullanmak üzere Plotter Kağıtları ihtiyaçlarınız için firmamızı tercih edebilirsiniz. Plotter polyester canvas (kanvas) kumaş kağıdı kullanan baskı ofisleri, yapışkanlı matbaa, mühendislik ve mimarlık şirketlerinde geniş ebat yazıcılarda baskı yapabilmeniz için geçerli olan tüm polyester canvas (kanvas) kumaş kağıtları tarafımızda bulunmakta olup diğer tüm çeşitleri görmek için Kağıt kategorimize göz atabilirsiniz.

Plotter Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

HP Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş Plotter Kağıdı alırken dikkat etmeniz gereken özellikler; o ürünün sarım ve ebat konusunda tam olarak sarılmış olması gerekmektedir. Firmamızdan alacağınız tüm ürünlerde tam ebat ve sarım uzunluğunun kusursuz olduğundan emin olabilirsiniz. Plotter polyester canvas (kanvas) kumaş kağıtlarıölçüleri genel olarak 310mm X 50mt şeklinde gösterilmektedir. Burada gösterilen şekilde anlam olarak 310mm kağıdın en (genişlik) X 50mt şeklinde yazılan ibare ise kağıdın boyunu göstermektedir. Hp Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş Kağıdı Fiyatları konusunda satışını yaptığımız ürünlerde yaklaşık 10 adet ebat bulunmaktadır. Bu ebatların dışında özel olarak istediğiniz uzunlukta özel olarak sarım yapılabilmektedir. Bu ebatları dilerseniz A0, A1, A2, A3, A4 olarak sıralayabilir veya B, B+, C+ gibi isimlerde de bulabilirsiniz.

Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş Kağıdı Çeşitleri Nelerdir? Hp Plotter Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş Kağıtları Hangi Ebatlarda Mevcuttur?

Hp Plotter polyester canvas (kanvas) kumaş kağıtları  genel olarak universal tüm kağıt ebatlarında mevcuttur. Plotter kağıtlarında bunlara ek olarak makinenize özel – 31’lik, 45’lik, 60’lık, 75’lik, 85’lik, 90’lık (A0), 107’lik, 127'lik, 152'lik olarak da bulabilirsiniz. Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş kağıdı özel gramajlı kağıtlar olarak kategoriye ayrılmıştır. Web adresimizde geniş ebatlı kağıtların tüm ebatları hakkında detaylı bilgileri bulabilir, sipariş verip kolaylıkla teklif alabilirsiniz. Bir çok mağazada pahalı olarak alacağınız bu ürünleri uygun fiyatlarla firmamızdan satın alabilirsiniz.

İç Mekan Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş Kağıtları Nerelerde ve Ne Amaçla Kullanılır?

Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş kağıtları iç mimarların, dış mimarların, peyzaj mimarlarının, inşaat mühendislerinin, elektrik mühendislerinin genel olarak projelerde kullanmaktadırlar. Plotter Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş rulo kağıtlarını buna ek olarak yapışkanlı matbaalarda ön prova baskısı, dijital baskı merkezlerinde geniş ebat afiş, poster, canvas (kanvas) kumaşa baskı yapabilen makinelerde (plotter) çıktı almak print yazdırmak amacıyla kullanılır. Polyester Canvas (Kanvas) Kumaş Plotter kağıdına eskiden kalemli olarak yazdırma işlemi yapılırken yeni sistemlerde artık püskürtmeli ve tonerli baskı kafaları kullanılmaktadır.
 

Genel Bilgiler Oce, Xerox, Rowe, Mita, Hp, Kip, Gestetner için özel olarak üretilir.
Marka Plotter® Dijital
Model Hp Plotter Polyester Canvas ( Kanvas ) Kumaş ( Suya Dayanıklı - Waterproof ) - 240gr
Ürün Kodu PLT-PK240-42
Kağıt Ebadı ( En ) 1070mm
Kağıt Sarım Uzunluğu 18mt
Teknolojisi Hp Plotter Polyester Canvas ( Kanvas ) Kumaş ( Suya Dayanıklı - Waterproof ) - 240gr
  • Adana Önsel Ofis Cihazları
    55 Yıldızlı Servis

    Ürün Hakkında veya Bu ürüne ait Sarf Malzemeleri Hakkında Bilgi İsteyebilir, Ürün ile ilgili yaşadığınız teknik sorun ve sorularınızı tarafımıza dilerseniz iletişim formundan, dilerseniz hemen şimdi bu form üzerinden bize ulaştırabilir ve %100 kalite ve sonuç odaklı çözüm ekibimizle tanışabilirsiniz.


Bilgi Formu


BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER